Mam wielkie pytanie. Zadali mi je młodzi z naszej MDP. Ponieważ bardzo szanuję ich dociekliwość a nie potrafiłem im odpowiedzieć - ale wstyd - mam wielką prośbę do Was. Przyślijcie mi mailem odpowiedź na pytanie:
Dlaczego (co to oznacza, skąd to się wzięło, do czego nawiązuje itp, itd) czapka wyjściowa strażaka-ochotnika ma "złamany", czy pochylony jeden z rogów?????
O odpowiedzi proszę na adres: a-moroz@neostrada.pl
Dzięki! Andrzej.
P.s. Dlatego mailem, bo zaglądam tutaj jedynie co jakiś czas, a pytanie jest gwałtownie pilne.
Od listopada (czyli już pół roku) niestety nie ptrzymałem od nikogo żadnej informacji na temat tego, dlaczego czapka strażaka ochotnika jeden ze swoich "rogów" ma "złamany" i jest przechylona na prawą stronę głowy. Czy nikt nie wie, czy są inne powody tego milczenia? Nie znalazłem tego w Regulaminie umundurowania ani nigdzie w necie.
I jak, czy ktoś zna tego uzasadnienie? Nadal czekam na maila.
Nie ma żadnego wytłumaczenia dlaczego tak jest. Po prostu ktoś kiedyś określił taki typ i to wszystko, tak jak np. krawat jest czarny a koszula biała a nie różowa. A swoją drogą wydaje mi się ze jest to skopiowana czapka- rogatywka wojskowa która parę lat temu weszła na wyposażenie MON i po prostu proces wykonania takiego nakrycia głowy odbywa się na skalę masową ( jak zwykle pieniądze)
Dzięki! jest to jakieś wytłumaczenie Lepsze takie, niż żadne, prawda? dzięki! Przyjmuję więc, że jest to po prostu rogatywka a dla odróżnienia od wojskowych - z pochylonym "rogiem". Żewy woda lepiej spływała
Dobre pytanie. Myśle że ma to jakieś uwarunkowanie historyczne. Chyba nikt nie wymyslił sobie tak po prostu że czapka ma wyglądać tak a nie inaczej. Jeśli ktoś coś znajdzie to miło by było żeby to zamieścił.