czekonvs pisze:Witam! Chciałbym założyć jednostkę OSP. Pobrałem już druki z sądu do rejestracji. Jednak potrzebe są mi jeszcze takie druki jak Protokół z zebrania założycielskiego Osp oraz lista założycieli OSP. Prosiłbym rownież o przykłady wypełnionych już wszystkich tych druków, aby nie było komplikacji. Z góry dziękuje!!!!!!
Ponieważ OSP działają w oparciu o ustawę o stowarzyszeniach dlatego proponuję nastepujący link:
http://www.prawo.ngo.pl/x/9646
Polecam broszurę z serii 3W "Jak założyć stowarzyszenie" którą można tam pobrać zawiera ona stosowne wzory.
Zapisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej, określone w statucie ochotniczej straży pożarnej muszą być konsultowane z właściwym terytorialne Komendantem Powiatowym PSP ale tylko te zapisy inne nie. Bez tego nie zarejesruja statutu w sądzie.
Art. 19. Ustawy o ochr. p. poż.
1. Ochotnicza straż pożarna i związek ochotniczych straży pożarnych funkcjonują w oparciu o przepisy ustawy - Prawo o stowarzyszeniach.
1a. Ochotnicza Straż Pożarna jest jednostką umundurowaną, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, przeznaczoną w szczególności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami.
1b. Bezpośredni udział w działaniach ratowniczych mogą brać członkowie ochotniczych straży pożarnych, którzy ukończyli 18 lat i nie przekroczyli 60 lat, posiadają aktualne badania lekarskie dopuszczające do udziału w działaniach ratowniczych oraz odbyli szkolenie pożarnicze, o którym mowa w art. 28 ust. 1.
2. Szczegółowe zadania i organizację ochotniczej straży pożarnej i ich związku określa statut.
3. Wszelkie sprawy dotyczące ochrony przeciwpożarowej, określone w statucie ochotniczej straży pożarnej i ich związku, wymagają uzgodnienia z komendantem powiatowym (miejskim) Państwowej Straży Pożarnej właściwym ze względu na teren działania lub Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej w przypadku związku ochotniczych straży pożarnych działającego na terenie całego kraju.
Jak podasz swojego e-maila to prześlę Ci obie ustawy.